iPad als het ideale tweede scherm

Samen met Daan presenteerde ik onlangs het PadZap concept. Onze kijk op de iPad als het ideale ‘tweede scherm’ voor een avondje interactief TV kijken op de bank.

Ondanks dat het ‘slechts’ een concept/prototype is lijkt het toch niet geheel onwerkelijk. Een tweede scherm zoals in de video lijkt eerder realiteit te gaan worden dan gedacht.
Zo was er natuurlijk al de NOS tijdens het WK in Zuid-Afrika, dat perfect op de mogelijkheden van de iPad inspeelde met Tweedescherm.nl. Een dashboard voor tijdens de wedstrijden. Een simpele uitvoering, maar toch erg doeltreffend op het gebied van verrijkende informatie met o.a. de opstellingen en live wedstrijd statistieken. Qua uitvoering nog niet perfect, maar in potentie natuurlijk geweldig voor iedere voetbalfanaat.

Ook in Amerika zitten ze niet stil op dit gebied. Zo lanceerde ABC onlangs een iPad app als extra onderdeel van het programma My Generation. De app synchroniseert met de show door middel van een audio opname (zoals bij Shazam) en matcht vervolgens de content van de app met het moment in de show. De applicatie biedt vervolgens de gebruiker extra – verrijkende & interactieve – content om de show een extra dimensie te geven. Hierbij kan gedacht worden aan extra achtergrondinformatie over personages, polls en quizzen.

Bekijk de demo video van de My Generation app hier.

De Nederlandse omroepen lijken op dit vlak nog even achter te blijven en we worden zelfs ‘ingehaald’ door onze Belgische zuiderburen, zo lijkt het. De Belgische omroep VRT publiceerde onlangs deze video met hun kijk op tablets als een verrijking voor een avondje tv kijken. Veel belovend als zeg ik het zelf.

Door Teun in IN10 Nieuws
...